[СВХПУ №16 ]

Стрийське вище художнє професійне училище є державним професійно-технічним навчальним закладом третього атестаційного рівня, який підпорядковується Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України і здійснює підготовку робітників високого рівня кваліфікації з технологічно складних, наукоємних професій з числа, як правило, випускників загальноосвітніх шкіл. Училище забезпечує реалізацію потреб людини у здобутті робітничої професії, навчання і виховання фахівців, здатних активно і доцільно застосовувати професійні знання і вміння, спрямованні на виконання виробничих завдань відповідно до інтересів, здібностей, стану здоров'я та соціального замовлення суспільства та держави, а також може здійснювати перепідготовку та підвищення кваліфікації працюючих робітників і незайнятого населення. Стрийське вище художнє професійне училище знаходиться за адресою: 82400, Львівська обл., м.Стрий, вул.Болехівська, 29, тел. (03245) 5-24-62. Навчальний заклад створено 04.10.1944 року наказом Міністерства трудових резервів СРСР, як ремісниче училище №1 на базі деревообробного комбінату. У квітні 1960 року училище перейменовано на будівельне училище №7. Поряд з основною професією столяра було розпочато підготовку будівельних професій: маляр-штукатур, муляр. В 1966 році будівельне училище №7 реорганізовано у професійно-технічне училище №16, а з 1970 року перейменовано у художнє професійно-технічне училище згідно з наказом Міністерства народної освіти УРСР №71. З цього часу здійснювалась підготовка робітників з професій живописець, шліфувальник художнього скла, різьбяр по дереву, виконавець художньо-оформлювальних робіт, столяр з виготовлення художніх меблів. Згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 01.07.2004 року №550 ХПТУ №16 м.Стрия Львівської області реорганізовано у Стрийський професійний художній ліцей. На виконання п.5 Указу Президента України «Про заходи щодо відродження традиційного народного мистецтва та народних художніх промислів України» з метою вдосконалення підготовки фахівців з народних художніх промислів та, враховуючи потребу ринку праці у підготовці кваліфікованих кадрів, 26.07.2006 Стрийський професійний художній ліцей наказом МОН України №562 було перейменовано у державний професійно-технічний навчальний заклад «Стрийське вище художнє професійне училище». За час існування навчальним закладом підготовлено понад 25 тис. кваліфікованих робітників. ДПТНЗ «Стрийське вище художнє професійне училище» готує кваліфікованих робітників за такими спеціальностями: 1. Живописець 2. Перукар (перукар-модельєр); манікюрник 3. Візажист 4. Маляр; реставратор декоративних штукатурок і ліпних виробів 5. Муляр: штукатур; лицювальник-плиточник 6. Монтажник гіпсокартонних конструкцій; реставратор декоративних штукатурок і ліпних виробів 7. Електрогазозварник; коваль ручного кування 8. Виробник художніх виробів з дерева; верстатник деревообробних верстатів 9. Машиніст крана автомобільного; водій категорії В-С; слюсар з ремонту автомобіля

Стрийське вище художнє професійне училище є державним професійно-технічним навчальним закладом третього атестаційного рівня, який підпорядковується Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України і здійснює підготовку робітників високого рівня кваліфікації з технологічно складних, наукоємних професій з числа, як правило, випускників загальноосвітніх шкіл. Училище забезпечує реалізацію потреб людини у здобутті робітничої професії, навчання і виховання фахівців, здатних активно і доцільно застосовувати професійні знання і  вміння, спрямованні на виконання виробничих завдань відповідно до інтересів, здібностей, стану здоров'я та соціального замовлення суспільства та держави, а також може здійснювати перепідготовку та підвищення кваліфікації працюючих робітників і незайнятого населення.

Стрийське вище художнє професійне училище знаходиться за адресою: 82400, Львівська обл., м.Стрий, вул.Болехівська, 29, тел. (03245) 5-24-62.

Навчальний заклад створено 04.10.1944 року наказом Міністерства трудових резервів СРСР, як ремісниче училище №1 на базі деревообробного комбінату. У квітні 1960 року училище перейменовано на будівельне училище №7. Поряд з основною професією столяра було розпочато підготовку будівельних професій: маляр-штукатур, муляр. В 1966 році будівельне училище №7 реорганізовано у професійно-технічне училище №16, а з 1970 року перейменовано у художнє професійно-технічне училище згідно з наказом Міністерства народної освіти УРСР №71. З цього часу здійснювалась підготовка робітників з професій живописець, шліфувальник художнього скла, різьбяр по дереву, виконавець художньо-оформлювальних робіт, столяр з виготовлення художніх меблів.  Згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 01.07.2004 року №550 ХПТУ №16 м.Стрия Львівської області реорганізовано у Стрийський професійний художній ліцей. На виконання п.5 Указу Президента України «Про заходи щодо відродження традиційного народного мистецтва та народних художніх промислів України» з метою вдосконалення підготовки фахівців з народних художніх промислів та, враховуючи потребу ринку праці у підготовці кваліфікованих кадрів, 26.07.2006 Стрийський професійний художній ліцей наказом МОН України №562 було перейменовано у державний професійно-технічний навчальний заклад «Стрийське вище художнє професійне училище». За час існування навчальним закладом підготовлено понад 25 тис. кваліфікованих робітників.

ДПТНЗ «Стрийське вище художнє професійне училище» готує кваліфікованих робітників за такими спеціальностями:

  1. Живописець
  2. Перукар (перукар-модельєр); манікюрник
  3. Візажист
  4. Маляр; реставратор декоративних штукатурок і ліпних виробів
  5. Муляр: штукатур; лицювальник-плиточник
  6. Монтажник гіпсокартонних конструкцій; реставратор декоративних штукатурок і ліпних виробів
  7. Електрогазозварник; коваль ручного кування
  8. Виробник художніх виробів з дерева; верстатник деревообробних верстатів
  9. Машиніст крана автомобільного; водій категорії В-С; слюсар з ремонту автомобіля